Hakkımızda

ASSET MEDİKAL TASARIM A.Ş., enfeksiyon kontrolü ve sağlık çalışanlarının güvenliği alanında yoğunlaşmış bir uzmanlık firmasıdır.

Bu alanda dünyadaki rehber kurumları ve yayınları takip ederek, kullanıcılara yaratıcı, kaliteli ve uygun maliyetli ürünler sunmayı amaçlar. Tasarımından imalat aşamalarına kadar tamamı yerli ve patentli ürünlerimiz standart ürün ihtiyaçlarını karşılarken, spesifik ihtiyaçlar için kurumlara özel ürünler de dizayn etmekte ve üretmektedir.

Günümüzün sağlık kurumlarında klinisyenlerin, kendilerini ve hastalarını korumak için güvenli ürün talepleri giderek artmaktadır. Sağlık çalışanlarının en sık karşılaştıkları riskler, iğne batması kazaları ile hasta kanıyla (ve enfekte diğer vücut sıvıları ile) temastır. İstatistikler ABD’de yılda ortalama 600.000 – 1 milyon iğne kazası yaşadığına işaret etmektedir. İğne yaralanmaları kan kaynaklı patojenlerin neden olduğu ciddi ve ölümcül enfeksiyonlara yol açabilmektedir. 

Avrupa ülkeleri ve ABD’de güvenlik ve sağlık kuruluşları, sağlık çalışanlarının risklerini azaltabilmek için yasal düzenlemeler yapılması konusunda önemli yollar kat ettiler. Ülkemizde de kalite belgelendirme sürecini tamamlamış kurumlar başta olmak üzere sağlık kurumlarımızda, çalışan güvenliği konusu, bir faaliyet alanı olarak önemini giderek arttırıyor.

  1. Sağlık çalışanlarının mesleki riskleri önemlidir ve azaltmak mümkündür
  2. Intranvenöz tedavide enfeksiyon risklerini azaltmak mümkündür
  3. Hastanın tedavi konforunu arttırmak mümkündür
  4. Tedavi maliyetlerini düşürmek mümkündür

Asset Medikal Tasarım A.Ş., uzmanı olduğu bu özel alanda, kullanıcılara sunduğu yenilikçi ürünlerle bir çok kurum tarafından ödüle layık görülmüştür. 
 
Bizlere umut ve cesaret veren bu ödüller ve başarılara katkılarından dolayı tüm Asset ailesine ve ürünlerimizi memnuniyetle kullanan sağlık çalışanlarımıza teşekkür ediyoruz.