CDC Guideline 2011;
Şeffaf (Transparan) Valf Tercih Ediniz

Ven valfleri, i.v. tedavi sırasında sağlık çalışanlarını hastadan kaynaklanacak enfeksiyon risklerine karşı koruyan güvenli bir ürün grubudur. Fakat kullanım sırasında görüleceği gibi, hastanın enfeksiyon risklerinin azaltılması konusunda da önemli bir üründür.

CDC Guideline 2011’de valflerin transparan olması gerektiği bir öneri olarak eklenmiş ve ancak bu haliyle sıvı yolunun uygun şekilde temizlendiğinden emin olunabileceğinin altı çizilmiştir. Kan ya da lipid, glukoz vb içeren infüzyon sıvılarının valfin içinde kalması halinde valf bakteriler için besiyeri halini alacak, biofilm oluşumu hızlanacak ve enfeksiyonlara kaynaklık edecektir.

Dikkat edilecek olursa klinisyenlerin bu talepleri doğrultusunda dünyadaki valf çeşitlerinin hemen tümü renksiz, visible-transparan bir görünümle üretilmeye başlandı.

Buna ek olarak mümkün olduğunca düz (laminar) bir sıvı yolu, en az parça sayısı, sade bir iç dizayn valflerin enfeksiyon kaynağı olmaması için önemli fiziksel özelliklerdir.

FlowArt Ven Valfleri ölü boşluk içermeyen, kolay yıkanır ve düz bir sıvı yoluna sahiptir. Şeffaf yapısı nedeniyle de kullanıcılar içinin temizlendiğinden emin olurlar.